Kosmetika Macon

Inovativní mořská péče

Léčba mořem (tzv. thalasso terapie) je známa již odedávna. V osmdesátých letech se laboratoře Macon vrátily k této myšlence a začaly vyvíjet exkluzivní komplex mořských účinných látek. Vývoj pokračuje dodnes, a tak v kosmetice této značky najdete všechny substance z moře, např. minerální soli, vitamíny, stopové prvky a proteiny.
Symbióza špičkové kvality produktů značky Macon obsahujících vysoký podíl minerálních a organických látek spolu s pravidelnou denní péčí o pleť významným způsobem přispívá k mladistvému vzhledu a velmi jemné pokožce. Předčasné stárnutí pleti v důsledku působení škodlivých látek obsažených v životním prostředí, nesprávná životospráva a stres jsou mořskou kosmetikou optimálně kompenzovány.

Široká paleta produktů značky Macon je zhotovována v Německu. Nejvyšší standardy kvality jsou certifikovány laboratoří TÜV dle normy ISO 9001. Mořská kosmetika je vyráběna podle přísných pravidel GMP (Good Manufacturing Practices) a mimo to jsou všechny použité látky kontrolovány podle předpisů FDA (Food and Drug Administration).

BA – Cell repair activ

Cell repair activ systém je novinka vyvinuta firmou Macon. Tato řada je inovace řady Bio – Activ. Jde o velký pokrok v péči o tělo s použitím Phycojuveninu, peptidů a drahocenného kaviárového extraktu. Tyto vysoce účinné látky chrání kmenové buňky před škodlivými vlivy a prodlužují tak jejich životnost. Dále pak podporují správný metabolismus v pokožce a stimulují tvorbu kolagenu a elastinu. Jednotlivé produkty této řady byly speciálně vyvinuty pro vzájemnou podporu svých účinků a velmi vhodně se doplňují v péči o vysoce náročnou pleť, kterou výrazně omlazují.

Regenerant Forte

Protistárnoucí péče s kaviárovým extraktem, liposomy a nově také Argireline komplexem. Regenerační řada firmy Macon je jasně zářící hvězdou na kosmetickém nebi. Tyto vysoce ceněné produkty obohacené kaviárovým extraktem a liposomy působí velmi blahodárně na suchou a náročnou pleť. Ve velmi krátkém čase je pokožka opět zásobena vlhkostí a vlivem účinných látek jsou redukovány první příznaky stárnutí pleti. Výsledkem je viditelné vyhlazení, oživení a vypnutí pokožky.

Sea Seide+

Prožijte nezapomenutelný zážitek s řadou pro velmi náročnou pleť. S mořským hedvábím, hedvábnými proteiny, extrakty z ginkga a ženšenu, Matrixylem a Dermicanem. V této jedinečné řadě je spojeno antioxidační působení Ginkgo biloby a ženšenu se silou „hedvábí z moře“. Tato účinná látka, získaná z prášku z vláken lastur Mytilus edultis, stimuluje syntézu kolagenu I a III, posiluje síť vazivové tkáně a zlepšuje prokazatelně elasticitu a odolnost pleti. Vzácné proteiny účinkují navíc jako zásobník vlhkosti, pleť bude hedvábně jemná.

Strom Ginkgo biloba není zajímavý jen svým neobvyklým vzhledem, ale disponuje také nepřekonatelnou odolností. Po válečném pekle v Hirošimě na něm o rok později vyrašily nové listy. Také v čínské medicíně je Ginkgo biloba často kombinován s extrakty ženšenu – ten je tradičně používán ke zpomalení procesu stárnutí buněk způsobeného oxidačním poškozením. Extrakty ginkga a ženšenu chrání buňky před napadnutím volnými radikály, zlepšují zásobování nervových buněk a povzbuzují buněčnou výměnu. Optimální transport účinných látek do místa působení zajistí liposomy.

Pearl

Luxusní péče pro zralou a náročnou pleť – kombinace perlového proteinu a Sterocare. Rostlinné regulátory vnikají do buňky a regulují intracelulární proces. Podněcují regeneraci kůže a redukují vrásky. Perly jako jedny z nejstarších známých skvostů byly již v dobách starověku využívány nejen ke zkrášlení, ale také jako součást přípravků pro léčení. Aktuální vědecké výzkumy ukázaly, že ve skleroproteinu concholinu, který je obsažen v perlách, je více než 20 různých aminokyselin, jejichž kombinace je velmi podobná složkám přirozeného hydratačního faktoru (NMF) ve svrchní vrstvě pokožky. Díky tomuto proteinu z perel je v pleti vázána vlhkost, zlepšuje se elasticita a pokožce je dodáván svěží pocit.

V této inovované řadě Pearl pro zralou a náročnou pleť firma Macon kombinuje protein z perel s rostlinným hormonem Sterocare. Tento fytohormon se získává z květů jetele lučního, bohatých na izoflavonoidy: genistein (antioxidant, antiprotozoální), formonetin (antibakteriální, antifungální, antiprotozoální) a niochamin A (antifungální, antiprotozoální).

Hydroalga

Nejen pro suchou a citlivou pleť jsou řasy Laminaria digitata, Fucus vesiculosus či Ascophyllum nodosum cennými zdroji energie, navíc plné minerálních látek, vitamínů, bílkovin a stopových prvků. Tyto drahocenné řasy v sobě více než tisícinásobně dokážou koncentrovat mořské vody. Ještě cennější je zelenomodrá sinice Spirulina platensis.

Obsahuje proteiny a aminokyseliny, které vyživují a ošetřují pleť, polysacharidy, jež dodávají vlhkost, antioxidačně působící vitamíny (E, B6, B9, B12, betakaroten), nenasycené mastné kyseliny a remineralizačně působící stopové prvky a minerály (draslík, vápník, hořčík, železo, zinek).

Pro suchou a citlivou pleť. Obsahuje spirulinu, kyselinu hyarulonovou a komplex aminokyselin pro vyhlazení a zvlhčení pokožky. Pleť je velmi rychle nasycena vlhkostí a získá zářivý vzhled.

Dead Sea Salt

Už ve středověku bylo Mrtvé moře známé svými blahodárnými a léčebnými účinky při kožních onemocněních. Již Kleopatra či král Šalamoun zde hledali úlevu. Oproti ostatním světovým mořím, které téměř výhradně obsahují chlorid sodný, obsahuje voda z Mrtvého moře asi 30 % minerálních látek, složených převážně z hořčíku, draslíku, vápníku, bromidů, sulfátů a hydrogenuhličitanů. Tato speciální směs minerálních látek působí protizánětlivě, reguluje látkovou výměnu v pokožce a zmírňuje svědění. Tato řada byla vyvinuta speciálně pro kosmetickou péči o extrémně suchou, šupinkovitou pleť a také pro pleť se sklony k neurodermitis, psoriáze a s tím spojenými alergiemi. Tyto výrobky pokožku dezinfikují, jemně odstraňují kožní šupinky, aby zabezpečily optimální přijetí minerálních látek a stopových prvků, které stimulují látkovou výměnu.

Pro extrémně suchou pleť a pokožku se sklony k neurodermitidě. Všechny přípravky jsou bez obsahu parfému. S cennými minerály a soli z Mrtvého moře.

Correcteur Olivé

S velkou vážností byl uctíván olivovník již v antice jako symbol zdraví, síly a krásy. Použití jeho léčivé síly v medicíně a kosmetice se tak nabízí samo. Olivový olej obsahuje více než 80 % nenasycených mastných kyselin a přírodní vitamín E. Dále cenné polyfenoly, flavonoidy a aleuropein s antibakteriálním a scavenger komplexem.

Inovovaná řada CORRECTEUR dle nejnovějších trendů. Do oblíbené řady byl vhodně doplněn zastudena lisovaný olivový olej a extrakt z toskánských oliv. V kombinaci s vitamínovým koktejlem aktivují a posilují obranný systém pokožky. Nabízí účinnou ochranu proti projevům stárnutí pokožky a pomáhají pleti udržet mladistvý vzhled. Řada je primárně určena pro suchou a citlivou pleť, dá se však s úspěchem použít i na ostatní typy pleti. Díle svému spektru účinků je vhodná pro většinu nových zákaznic, které zatím kosmetiku Macon neznají.

Pro suchou a citlivou pleť. Intenzivní revitalizační péče s olivovým extraktem a olivových olejem lisovaným zastudena.

Correcteur

Léčivé síly přírody podle starých receptur přepracovaných firmou Macon dle nejnovějších vědeckých poznatků, jsou základem této řady pro citlivou a suchou pleť. Základ řady pro citlivou a suchou pleť. Základ řady tvoří obnovitelné suroviny jako jojobový olej a gel z Aloe Vera. Vitamín A slouží jako ochranný a růstový faktor při stavbě pleti, zvyšuje mitotickou aktivitu, normalizuje keratinizaci a zvyšuje aktivitu enzymů, čímž zlepšuje přirozené funkce pokožky.

Pro citlivou a suchou pleť. Vitamíny A a E chrání proti stárnutí pleti.

Couperose

Pro suchou, citlivou pleť se sklony ke kuperóze (zarudlá kůže, prasklé žilky) byla vyvinuta speciální řada. Komplex firmy Macon obsahuje vysoce účinný komplex ze 7 bylin: extrakty z kaštanu koňského, kostivalu smetanky lékařské, pohanky, třezalky, břečťanu a listnatce ostnitého. Tento soubor extraktů je bohatý na isoflavonoidy a v kombinaci s biotinem a speciálním extraktem z řasy Corallina officinalis posiluje jemné kapilární cévy. Při jeho pravidelném používání odezní zarudnutí pokožky a popraskané žilky se zatáhnou.

Pro citlivou pleť se sklony ke kuperóze. S citrusovými flavonoidy, výtažkem z řasy Corallina officinalis a komplexem ze 7 bylin.

Dermanorm

Esteticky rušivé problémy pleti spojené s akné a mastnou pokožkou, která je velmi častá u mladé pleti, jsou způsobeny mnoha důvody. Nadměrnou sekrecí tukových žláz vzniká pokožka s mastným vzhledem, zpomaleným samovolným odstraňováním odumřelých buněk pokožky se ucpávají póry, rozložení mazu mikroorganismy vede k vytváření vysoce iritujících volných mastných kyselin na povrch pokožky. Výsledkem jsou lokální záněty, pupínky a zčervenání kůže. Vyvážená kombinace extraktu z hamamelisu a vrby bílé s aktivním regulátorem mazu zahrnujícím farnesol, dragosantrol a vitamíny A a E redukují sekreci mazových žláz a starostlivě pečují o nečistou pokožku. Tím dochází ke zlepšení stavu pokožky a je normalizována sekrece mazu. Tato řada je složena z vzájemně se pečlivě doplňujících výrobků, které tvoří ucelený systém péče o nečistou pleť. Při každodenním používání těchto produktů se celkově zlepší kvalita problematické pleti.

Pro nečistou, mastnou a aknózní pleť. S aktivním regulátorem mazu a vitamínem A.

Derm Balance

Už vice než 30000 let je známo, že čirý, transparentní gel z Aloe barbadensis Miller má léčivé účinky a je také velice vhodný k péči o pokožku. Dnes již víme, že základem těchto vlastností je synergická souhra obsažených aminokyselin, enzymů, vitamínů, minerálních látek a cukrů. Řada Derm Balance firmy Macon představuje systém péče o přecitlivělou pokožku postavenou na základě tohoto gelu z Aloe Vera. Citlivá a přecitlivělá pleť je specifická rychlou reakcí na mnohé vnitřní i vnější stresové faktory. Pokožka je pak často zarudlá a má sklony k alergiím, proto je nutné o ni pečovat mimořádně ohleduplně a dle specifických požadavků těchto typů pleti.

Pro přecitlivělou pleť. Bez parfémů, s vitamíny a gelem z Aloe Vera.
chevron-down